FANDOM


Ameryka to niedokończona powieść Franza Kafki. Tytuł ten został nadany przez Maxa Broda, najbliższego przyjaciela Kafki i zarazem wydawcy jego dzieł. Prawidłowy tytuł pojawiający się kilkakrotnie w „Dziennikach” i listach Kafki to „Zaginiony”. Prace nad nią Kafka rozpoczął w 1911, które (z przerwami) kontynuował do 1914 roku. Za życia Kafki ukazał się tylko pierwszy rozdział „Palacz” (w 1913 roku w wydawnictwie „Kurt Wolff”). W powieści tej przedstawione są przygody nastoletniego Karla Rossmana, który wysłany został przez rodziców do Ameryki za karę za to, że ich służąca zaszła w nim w ciążę. Inspiracją Kafki do napisania tej książki były w pierwszej linii książka podróżnicza Arthura Holitschera oraz różnorakie i często ukazujące się wówczas w gazetach praskich artykuły o Nowym Świecie.

Linki zewnętrzneEdytuj

Bouncywikilogo

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki